›  Lodní servis Linhart  »  Plachetnice Phobos 27

Plachetnice Phobos 27


Cena na dotaz

Phobos 27 je moderní kajutová plachetnice vycházející z nadčasového designu s charakteristickou dlouhou linií oken, který loděnice Dalpol Yacht používá pro nově připravované projekty lodí. Plachetnice navazuje na úspěšný model Phobos 25, kde prodloužením trupu v záďové části bylo dosaženo více prostoru v kokpitu a zároveň větší pohodlí při plavbě. 

 Prodloužením trupu se v porovnání s modelem Phobos 25 zvětšila délka na vodorysce a výtlak. Větší kokpit umožnil zakomponování koupací platformy. Výrobce nabízí dva druhy ovládání kormidelního listu, buď pínou, nebo kormidelním kolem. Práci skippera lze usnadnit instalací speciální lavice se zvýšeným sedákem v zadní části kokpitu. Plachetnice se vyrábí se třemi druhy kýlů. Sklopná ploutev je ideální pro jezerní vnitrozemskou plavbu. Pevný kýl je lepší variantou, pokud je plachetnice provozována na moři. Loděnice nabízí i třetí univerzální řešení, kdy sklopná ploutev je kombinována s krátkým kýlem. Phobos 27 se sklopnou ploutví splňuje kritéria kategorie C (6B), verze s pevným kýlem splňuje kritéria kategorie B (námořní plavba až do 8B).

 Phobos 27 je nabízen ve dvou variantách uspořádání interiéru.  Kajuta s předním dvoulůžkem, zadním dvoulůžkem, sezením se skládacím jídelním stolem, kuchyňkou a uzavřenou toaletou je součástí vybavení obou variant. Varianta 5+1 nabízí jedno plnohodnotné místo k přespání v hlavní kajutě na pravé straně a umožňuje rozložit sezení na dvoulůžko. Na levé straně je relativně menší sezení, ale o to větší prostor pro kuchyňku a šatní skříň. Varianta uspořádání interiéru 5+1 je vhodnější k soukromému využívání lodě. Varianta 6+2 umožňuje rozložit sezení na pravé i levé straně na dvě dvoulůžka v hlavní kajutě. Toto uspořádání je praktičtější, pokud by byla loď využívána pro účely charteru.

 Dle konkrétních potřeb a přání zákazníka lze plachetnici přizpůsobit a dovybavit ze seznamu doplňkového příslušenství pro exteriér i interiér.

 

Základní technické údaje:

Celková délka: 8,41 m
Délka trupu: 8,09 m
Šířka: 2,86 m
Ponor: 0,36 - 1,46 m
Výška stěžně od vodorysky 11,20 m
Celková hmotnost: 2300 - 2600 kg
Výška v kajutě: 1,80 m
Plocha plachet 30,0 m2
Počet lůžek: 5+1/6+2
Posádka: max. 8 osob
Výkon přívěsného motoru: 6 - 10 HP


Zpět